☰ MENU

Staff Roster

Principal
2018-2019
Special Education
Wayne Deffenbaugh

4705

Kindergarten Cyndi Glasscock (K-4) C106
4737
Crystal Romero C110
4734 Deb Nelson (5-8) D122
4757
Assistant Principal Remy Clermont - DLI Eng. C111 4735
Jessica Worthington 4706 Michelle Sanchez - DLI Sp. C112
4736
Christina Shumway (1:1 3rd Grade)
4748
Maria Hopefl (1:1 3rd Grade)
4747
Office Staff First Mary Ann Green - SC C106
4733
Main Line 4700 Kendra Vargas C117 4741
Maria del Carmen Soto (1:1)
Attendance Line 4701 Ashley Gonzales - DLI Eng. C116 4740 Brenda De la Torre
Ronda Lung 4702 Maria Daniels - DLI Sp. C115 4739 Erika Garcia
Erin Seely 4703 Whitney Butler C104
4732
Office Counter 4704 Second Nancy Ponce
Fax Machine 4720 Becky Haines D104
4742
Mellisa Sather
Christine Miller - DLI Eng. D105
4743
Christine Najera 1:1
Counselor Erika Villegas - DLI Sp. D106
4744 Diane Storz - SLP D128
4774
Katrina Saenz 4711
Kim Anderson - SLPA
Psychologist Third OT/PT C114 4738
Teresa Valledor 4712
Ashley McGurthy D108
4746
Special Areas
Nurse Jennifer Weddell D109
4747
Karen Moore Gym 4775
Rhonda Smorong 4710
Karina Carranza - DLI D110
4748
Marietta Swim (Q 1/2) A116 4728
Dyane Welt (Q 3/4) A116
4728
Master Teachers Fourth James Leighton Tech Lab 4718
Jeannie Grohocki 4765
Katie Peters - ELA/Sci D115 4750 Joel Hillius E113 4769
Nicole Wolff 4766
Nidia Martinez - DLI D111 4749 Interventionists
Diann Morris - Math/SS D116 4751 Becki Amezquita
Librarian Assistant Karina Madero
Maria Graham 4709 Fifth Elizabeth Hans
Stephanie Bell – Math D126
4776
Lynn Satterlee - ACP E111 4767
Maintenance DeeDee Black - SS/Sci D118
4753
Blanca Gallegos - Para Sub
Joe Delgadillo 4729
Kristin Maki - ELA D117 4752 Rocio Trujillo - LD
LaTonya Gilland - LD
Cafeteria Sixth Magali Arredondo - LD
Kim Caparoula 4714
Gabriel Sandoval - SS/Sci D119
4754
Leelee Serrato 4715 Saphire Miramontes- ELA D120
4755
Playworks Coach/ TBD E111 4767
Stacy Dobbins – Math D121
4756
Donna Rouse - 21st CG D127 4777
Staff Lounge 4716 ACE Pre-School
Conference Room 4719
Seventh/Eighth Barbie Conner C103 4731
Kate Newton - ELA 8 E102 4758
Marilyn Avila C101 4730
Technology Coach Rachel Stoltenberg - ELA 7 E103
4759 Sandra Russo A101 4725
Sheila White-Jaime 5189
Jessica Kurlovich E105
4761
TBA Preschool A102 4726
Haley Hoskin - Math 7 E106
4762
Jill Schoettes (Director) DO 5086
VEX Robotics Room 4768 Tina Aguilar - Math 8 E107
4763
A.C.E. Before/After School Care
StuCo Room 4760 Tracy Pham - 7/8 Sci E108
4764
Maura Lopez D107
4745
Jackie Arnaud D107
4745